Staaroperaties kunnen miljoenen goedkoper
Op staaroperaties kan in Nederland minstens 32 miljoen euro worden bespaard. Dat kan door operaties efficiënter uit te voeren en de ingrepen te concentreren in tien klinieken. Ook elders in de zorg zijn forse besparingen te behalen als men bereid is ‘heilige huisjes omver te schoppen’.
Creatieve destructie
Dit schrijven zorgondernemer Jaap Maljers en gezondheidsjournalist Willem Wansink in hun boek 'Alles is anders in de zorg', dat zij donderdagmiddag aan minister Ab Klink van Volksgezondheid hebben aangeboden.
Alle zorg overal dag en nacht
De twee pleiten voor zogenoemde ‘creatieve destructie’. Ze willen breken met de Nederlandse traditie waarin bijna alle honderd ziekenhuizen dag en nacht alle soorten zorg kunnen leveren. Dit houdt alleen maar kunstmatig allerlei inefficiënte en ondermaatse zorg ‘in de lucht.’
- Bekeken (757)
- Reacties (0)
Meer over dit onderwerp
- Ziekenhuizen hikken tegen verzoek NZa aan
- NZa formaliseert ziekenhuiskorting
- Laurentius schrijft weer zwarte cijfers
- Gemeenten in verzet tegen overheveling zorgtaken
- Dr. Yep vangt verwarde zorgconsument op
- Netjes geklede huisarts wekt vertrouwen
- Maasziekenhuis maakt nieuwe start met nieuwbouw
- Achmea verwerpt kritiek LVG
- Amerpoort breidt uit in Soest
- UMC Utrecht wordt vraagbaak voor vergiftiging








