Nepmiddelen Mexicaanse griep op Marktplaats
De Voedsel en Warenautoriteit (VWA) waarschuwt voor nepgeneesmiddelen tegen de Mexicaanse griep. Een woordvoerster van de VWA bevestigde dinsdag een bericht daarover in het Nederlands Dagblad. De VWA onderzoekt aanbieders van colloïdaal zilver op internet.
Geen geneesmiddel, maar voedingssupplement
Op onder meer Marktplaats zijn advertenties voor colloïdaal zilver te vinden. De aanbieders beweren dat mensen met dat middel kunnen voorkomen dat ze de Mexicaanse griep oplopen. Volgens de VWA is het een levensmiddel en “daar mag je geen geneeskracht aan toe schrijven.” Colloïdaal zilver is water met erg kleine zilverdeeltjes en wordt soms gebruikt als voedingssupplement.
RIVM waarschuwt voor nepmiddelen
Onlangs benadrukte directeur Roel Coutinho van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) dat mensen zich niet moeten laten verleiden tot allerlei middeltjes die nu op de markt komen. ,,Er wordt een hoop onzin verkocht. De producten spelen in op angst. Alleen Tamiflu werkt.''
Aanpakken aanbieders
De VWA adviseert alleen gebruik te maken van de reguliere kanalen om geneesmiddelen te kopen tegen de Mexicaanse griep. De VWA kan aanbieders van het nepmiddel een waarschuwing geven of een boete opleggen, maar dit is lastig. Op Marktplaats maken verkopers alleen een 06-nummer of e-mailadres bekend. De VWA heeft nog geen aanbieders aangepakt.
Het Nederlands Dagblad meldt dat in de Verenigde Staten de Food and Drug Administration al 127 nepmiddelen opgespoord sinds mei. Het ging daar onder meer om shampoo met de zilverdeeltjes. (ANP)
Trefwoorden
- Bekeken (1007)
- Reacties (0)
Meer over dit onderwerp
- ‘Cliëntenraden moeten vragen durven stellen’
- GGD Nederland wil drank uit supermarkt weren
- 'Afwezige patiënt terecht beboet'
- ‘Cliëntenperspectief moet in rvt terug te vinden zijn’
- CZ opent inschrijving Verwenzorgprijs
- 'Cliëntenraad zorgt niet voor tegenmacht’
- ‘Huishoudelijke verzorging is geen zorg’
- ‘Houdbaarheidsdatum cliëntenraden is verstreken’
- PvdA: Schippers misleidt Kamer over tabakslobby
- Gezondheidsrisico's bij te dikke 12-jarigen








