Inspectie brengt farmaceuten verrassingsbezoek
De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) gaat geneesmiddelenfabrikanten voortaan onaangekondigd bezoeken. De inspectie wil met name weten of farmaceuten een kwaliteitssysteem hanteren en dit ook daadwerkelijk gebruiken.
Veilig en betrouwbaar
Geneesmiddelenfabrikanten moeten voor het produceren van geneesmiddelen een vergunning van de minister hebben. De IGZ handhaaft deze wettelijke verplichting in Nederland. De inspecties die de IGZ hiertoe uitvoert, zijn gericht op de naleving van de richtlijnen voor Good Manufacturing Practice (GMP). Onderdeel hiervan is een goed werkend, operationeel kwaliteitssysteem. Dit moet er voor te zorgen dat geneesmiddelen veilig en betrouwbaar zijn.
Verschil
Jaarlijks bezoekt de IGZ 100 tot 150 fabrikanten van geneesmiddelen. Met de onaangekondigde bezoeken wil de IGZ kunnen beoordelen of er verschil is in resultaat tussen aangekondigde en onaangekondigde inspecties.
Trefwoorden
- Bekeken (1425)
- Reacties (0)
Meer over dit onderwerp
- Ambulancemeldkamer Zeeland weer op orde
- Verpleegkundigen en apothekers slaan handen ineen
- Inspectie plaatst Eindhovense huisarts onder toezicht
- Inspectie stelt onderzoek Maasziekenhuis in
- Veel slachtoffers borstimplantaten bijeen
- Tandartsenpraktijk Helmond per direct gesloten
- Geboortezorg Friesland krijgt nieuwe inrichting
- Erasmus MC bouwt mega-apotheek in Gorinchem
- Politie doet onderzoek naar sterfgeval patiënt azM
- Charim Thuiszorg Veenendaal onder toezicht IGZ








