Aangifte dood door schuld tegen Drentse ggz-kliniek
De brand in de psychiatrische kliniek van GGZ Drenthe in Emmen waarbij vorig jaar april een 38-jarige man uit Groningen om het leven kwam, had mogelijk kunnen worden voorkomen. Dat blijkt uit verschillende onderzoeken. De familie van de overleden cliënt heeft aangifte gedaan tegen de kliniek van dood door schuld.
Instelling geeft fouten toe
Zowel GGZ Drenthe als de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) voerde onderzoek uit naar de brand. Een woordvoerder van de ggz-instelling gaf vrijdag toe dat er fouten zijn gemaakt. “De protocollen zijn niet volledig nageleefd. De dossiervorming, overdracht en communicatie met de familie hadden beter gekund. Dat blijkt ook uit het onderzoek van de IGZ. We hebben meteen maatregelen genomen en de regels aangescherpt.”
Protocollen brand
Of de brand voorkomen had kunnen worden als de protocollen wel volledig waren nageleefd, wil de woordvoerder niet zeggen. “Het Openbaar Ministerie (OM) doet nog onderzoek naar hoe de brand heeft kunnen ontstaan. Pas als die resultaten bekend zijn, kunnen we onze finale conclusie trekken.'' Het OM bevestigt dat de familie van de Groninger aangifte tegen de kliniek heeft gedaan van dood door schuld, maar wil verder niet ingaan op de zaak. (ANP)
Trefwoorden
- Bekeken (2852)
- Reacties (3)
Meer over dit onderwerp
- ‘Schrale formatie schaadt veiligheid Maasziekenhuis’
- Bacterie legt operaties Slingeland stil
- Ambulancemeldkamer Zeeland weer op orde
- NPCF: 'Dien klacht in om kunstheup'
- Verpleegkundigen en apothekers slaan handen ineen
- Inspectie plaatst Eindhovense huisarts onder toezicht
- 'Helft ziekenhuizen plaatst omstreden kunstheup'
- Verbeterd OK-proces kent ‘zorgelijke punten’
- Inspectie stelt onderzoek Maasziekenhuis in
- CWZ kampt opnieuw met VRE-bacterie







