ZKN vreest voor minder marktwerking
Méér marktwerking in de zorg is de enige realistische manier om de zorg in Nederland betaalbaar te houden. Bij minder marktwerking stijgen de ziektekostenpremies en keren de lange wachtlijsten terug. Dat stelt Zelfstandige Klinieken Nederland (ZKN).
Minder marktwerking
Om politici bewust te maken van de gevolgen van minder marktwerking biedt ZKN demissionair minister Ab Klink van VWS de brochure ‘Meer zorg, minder kosten. ZKN op de bres voor betaalbaar houden hoogwaardige zorg’ aan.
Opschroeven vrije prijzen
ZKN vindt het alarmerend dat verschillende politieke partijen pleiten voor minder marktwerking in de zorg. De koepel wil het percentage van ziekenhuisbehandelingen waar vrije prijzen gelden snel opschroeven. Daarnaast breekt ZKN een lans voor een gelijk speelveld voor ziekenhuizen en zelfstandige klinieken, een reële vrije artsenkeuze en het door zorgverzekeraars staken van de ‘stiefmoederlijke’ behandeling van zelfstandige klinieken.
Trefwoorden
, Marktwerking, ZBC
- Bekeken (1226)
- Reacties (0)
Meer over dit onderwerp
- ‘Particuliere zorginstelling geen populaire werkgever’
- KG en Spaarne vragen fusievergunning aan
- Medewerkers Gemini in actie tegen reorganisatieplan
- ZBC’s in financiële nood
- Hans Wiegel wordt adviseur bij ZKN
- Wetsvoorstel zorgspecifieke fusietoets naar de Kamer
- Raad Hoogeveen bezorgd om inkrimpen Bethesda
- 65 miljoen euro extra voor honorariumplafonds
- Basiszorg huisartsen lijdt onder marktwerking
- Senaat schrapt aanbestedingsplicht WMO








