Ontwerp Groot Klimmendaal valt weer in de prijzen
Revalidatiecentrum Groot Klimmendaal in Arnhem heeft de Hedy d'Ancona-prijs voor excellente zorgarchitectuur 2010 gewonnen. In april werd de organisatie ook al beloond met de architectuurprijs ‘BNA gebouw van het jaar 2010’.
Innovatieve zorgarchitectuur
De Hedy d'Ancona-prijs van 20.000 euro is voor Groot Klimmendaal vanwege de “gastvrije en open omgeving waarin de zorg een natuurlijke basis heeft, maar die tevens ruimte biedt aan andere activiteiten. Een dergelijke vorm van slim dubbelgebruik is zowel maatschappelijk als qua financiering doorslaggevend voor het maken van innovatieve en hoogwaardige zorgarchitectuur”, aldus de jury.
Gezondheidscentrum Jozef in Deventer en het woon-werkproject Oosterdel in Broek op Langedijk hebben een eervolle vermelding gekregen.
Genomineerden
Uit 112 inzendingen heeft de jury 6 projecten geselecteerd, te weten: woon-werkproject Oosterdel in Noord-Holland, De Rietvinck in Amsterdam, het Deventer Ziekenhuis, Gezondheidscentrum Jozef in Deventer, revalidatiecentrum Groot Klimmendaal in Arnhem en De Hogeweyk in Weesp.
De prijs is een initiatief van het Stimuleringsfonds voor Architectuur (SfA) en het TNO Centrum Zorg en Bouw. Atelier Rijksbouwmeester en het ministerie van VWS ondersteunen het initiatief.
Trefwoorden
- Bekeken (1831)
- Reacties (9)
Meer over dit onderwerp
- Facilitaire dienstverleners trekken samen op in zorg
- 11 procent ziekenhuiskosten is facilitair
- MST beloont fietsende werknemer met spaarpunten
- Vakbond laakt uitbesteding catering Bernhoven
- ZorgSaam sluit contract hulpmiddelen met Welzorg
- ADRZ brengt facilitair dienst onder in werkbedrijf
- 'Ggz kan miljoenen besparen op facilitair gebied'
- Allévo en Welzorg slaan handen ineen
- Energiebesparing levert ziekenhuizen 15 miljoen op
- NKI-AvL is properste zorginstelling









