‘Sluiting Sterigenics brengt patiënten in gevaar’
Patiënten van een aantal klanten van steriliseerbedrijf Sterigenics lopen onnodig risico als de gemeente Zoetermeer het bedrijf dwingt direct te sluiten. Dat stelde het bedrijf maandag voor de Raad van State.
Sluiting Sterigenics
De gemeente Zoetermeer wil de vestiging van Sterigenics direct sluiten, omdat het bedrijf meerdere keren de milieunorm heeft overtreden. Het gaat vooral om de te hoge uitstoot van de kankerverwekkende stof ethyleenoxide. Sterigenics houdt zich bezig met het steriliseren van medische apparatuur.
Sterilisatietechnieken
Het gaat ondermeer om beademingsapparatuur en materialen die worden gebruikt op intensive care-afdelingen. In Nederland is Sterigenics naar eigen zeggen één van de twee bedrijven die zich met deze specifieke sterilisatietechniek bezighouden. (ANP)
Trefwoorden
- Bekeken (867)
- Reacties (0)
Meer over dit onderwerp
- ‘Schrale formatie schaadt veiligheid Maasziekenhuis’
- Bacterie legt operaties Slingeland stil
- Ambulancemeldkamer Zeeland weer op orde
- NPCF: 'Dien klacht in om kunstheup'
- Verpleegkundigen en apothekers slaan handen ineen
- Inspectie plaatst Eindhovense huisarts onder toezicht
- 'Helft ziekenhuizen plaatst omstreden kunstheup'
- ‘Cliëntenraden moeten vragen durven stellen’
- Verbeterd OK-proces kent ‘zorgelijke punten’
- Inspectie stelt onderzoek Maasziekenhuis in








