Geen verbod overname ziekenhuis door verzekeraar
Minister Ab Klink (Volksgezondheid) wil het samengaan van zorgverzekeraars en zorginstellingen niet op voorhand verbieden. Maar dat betekent niet dat het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam zomaar overgenomen kan worden door een coöperatie waaraan ook zorgverzekeraar DSW deelneemt. Toezichthouders als De Nederlandsche Bank en de NMa moeten zich hier eerst over buigen.
Tweede Kamer
Dat heeft Klink woensdag geantwoord op vragen van de Tweede Kamer. De Kamer ziet niets in overnames door zorgverzekeraars van ziekenhuizen. Dit zou de keuzevrijheid van de patiënt in gevaar brengen. Ook over de plannen met het Vlietland Ziekenhuis maakt de Kamer zich zorgen.
Betrokkenheid zorgverzekeraar
Klink is niet op voorhand tegen deze ontwikkeling, omdat het goed kan zijn voor de kwaliteit van de zorg. Betrokkenheid van een zorgverzekeraar bij een ziekenhuis kan er ook toe leiden dat de instelling gemakkelijker het hoofd boven water kan houden. (ANP)
Trefwoorden
- Bekeken (1306)
- Reacties (0)
Meer over dit onderwerp
- ‘Schrale formatie schaadt veiligheid Maasziekenhuis’
- Bacterie legt operaties Slingeland stil
- Inspectie stelt onderzoek Maasziekenhuis in
- Vlissingen akkoord met nieuwbouw ziekenhuis
- Ziekenhuis Dirksland zet thuisbevallen stil
- Nieuwe zorgverzekeraar heeft financiën rond
- 'Afwezige patiënt terecht beboet'
- Kamervragen over controle declaraties GGZ
- CWZ kampt opnieuw met VRE-bacterie
- CZ opent inschrijving Verwenzorgprijs








