IGZ: reiniging endoscopen voldoet niet altijd
De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) roept ziekenhuizen op blijvend aandacht te besteden aan de reiniging en ontsmetting van endoscopen. Dit naar aanleiding van een onderzoek bij 22 ziekenhuizen. Twintig van de onderzochte klinieken bleken de richtlijnen niet altijd nauwgezet te volgen.
Representativiteit resultaten
Volgens de inspectie zijn de resultaten niet representatief voor alle Nederlandse ziekenhuizen en zeggen zij alleen iets over de onderzochte instellingen. Volgend jaar wil de IGZ een steekproef houden waarbij ziekenhuizen onaangekondigd inspecteurs op bezoek krijgen.
Endoscopen zijn medische instrumenten die gebruikt worden om lichaamsholtes te onderzoeken. Het is belangrijk dat die apparatuur goed wordt gereinigd, omdat patiënten anders besmet kunnen raken met een bacterie of virus afkomstig van een eerdere patiënt. Bovendien kunnen artsen door verontreinigde endoscopen verkeerde diagnoses stellen.
Maatregelen
De IGZ heeft al tijdens het onderzoek maatregelen getroffen tegen de twintig ziekenhuizen die de regels aan hun laars lapten. Zij moeten een plan van aanpak indienen om de situatie te verbeteren. Daarna is bij twaalf ziekenhuizen gecontroleerd of zij daadwerkelijk binnen de gestelde termijn maatregelen hadden getroffen. Dat bleek in alle gevallen zo te zijn. (ANP)
Trefwoorden
, IGZ
- Bekeken (864)
- Reacties (0)
Meer over dit onderwerp
- Ambulancemeldkamer Zeeland weer op orde
- Inspectie plaatst Eindhovense huisarts onder toezicht
- Inspectie stelt onderzoek Maasziekenhuis in
- Veel slachtoffers borstimplantaten bijeen
- Tandartsenpraktijk Helmond per direct gesloten
- Geboortezorg Friesland krijgt nieuwe inrichting
- Politie doet onderzoek naar sterfgeval patiënt azM
- Charim Thuiszorg Veenendaal onder toezicht IGZ
- Ziekenhuizen zwijgzaam over verdachte sterfgevallen
- Oud-topambtenaar wordt tijdelijk boegbeeld IGZ








