'Meer ouderenpsychiaters nodig'
In vergelijking met andere landen heeft Nederland te weinig ouderenpsychiaters. Er moeten snel meer psychiaters worden opgeleid in het specialisme ouderenpsychiatrie.
Max Stek, de nieuwe hoogleraar ouderenpsychiatrie van VUmc, zal in zijn oratie op 3 november dus pleiten voor meer ouderenpsychiaters, aldus Psy.nl.
Tweehonderd
Van de drieduizend leden die de Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie telt, houden zich volgens hem zo’n tweehonderd psychiaters (deels) bezig met het aandachtsgebied ouderenpsychiatrie. En dat terwijl er zeshonderd kinder- en jeugdpsychiaters zijn.
Opleidingsplan
Per 1 januari 2011 treedt het nieuwe opleidingsplan voor psychiaters in werking. "De NVvP heeft er hard aan gewerkt de ouderenpsychiatrie als deelspecialisme op de kaart te zetten. In landen als het Verenigd Koninkrijk bestaat het specialisme al langer en daar zijn dan ook meer ouderenpsychiaters actief", aldus Stek.
- Bekeken (1324)
- Reacties (1)
Meer over dit onderwerp
- Ziekenhuizen hikken tegen verzoek NZa aan
- NZa formaliseert ziekenhuiskorting
- Laurentius schrijft weer zwarte cijfers
- Gemeenten in verzet tegen overheveling zorgtaken
- Dr. Yep vangt verwarde zorgconsument op
- Netjes geklede huisarts wekt vertrouwen
- Maasziekenhuis maakt nieuwe start met nieuwbouw
- Achmea verwerpt kritiek LVG
- Amerpoort breidt uit in Soest
- UMC Utrecht wordt vraagbaak voor vergiftiging







