Inhoud | Navigatie | Zoeken | Service links |

Geplaatst op 27 januari 2011 door: Skipr Redactie

CZ sluit ziekenhuizen uit van blaaskankeroperaties

CZ sluit ziekenhuizen uit van blaaskankeroperaties

Verzekeraar CZ overweegt zestien ziekenhuizen niet langer te contracteren voor blaaskankeroperaties. Dat heeft een woordvoerder donderdag gemeld naar aanleiding van berichtgeving van de NOS.

Overleg

Het gaat om ziekenhuizen die jaarlijks minder dan vijf van zulke complexe operaties uitvoeren. CZ is nu in overleg met de Nederlandse Vereniging van Urologen en de patiëntenvereniging over de lijst van ziekenhuizen en hoopt binnen een paar maanden een definitief besluit hierover te nemen.

Volumenorm

De zegsman meldt dat onafhankelijke experts stellen dat de kwaliteit van blaaskankeroperaties afhangt van de frequentie waarmee artsen ze uitvoeren. Ziekenhuizen die er meer dan tien per jaar doen, presteren volgens CZ vijf keer zo goed.

Borstkankerlijst

CZ ontwikkelde eerder een vergelijkbare norm voor borstkankeroperaties. Het bedrijf kwam in oktober met een lijst van ziekenhuizen waarmee het voortaan op dat terrein geen zaken meer zal doen, omdat zij onvoldoende kwaliteit zouden leveren. De publicatie van die lijst leidde tot veel commotie.

Zorgverzekeringswet

Onder de zorgverzekeringswet die in 2006 van kracht werd, is het de taak van zorgverzekeraars om op kwaliteit te selecteren. Tot dusver kwam die rol evenwel niet goed uit de verf. CZ heeft met de borstkankerlijst een begin gemaakt en wil de komende tijd van meer behandelingen de kwaliteitsverschillen in kaart brengen.

De Nederlandse Vereniging voor Urologie (NVU) laat donderdag weten zich aan te sluiten bij de visie van CZ. "De optimale kwaliteit kan beter worden gewaarborgd als ziekenhuizen die minder dan tien operaties per jaar uitvoeren gaan samenwerken met andere ziekenhuizen, die meer expertise op dit gebied hebben", beaamt een zegsman. (ANP)

Reacties (1)


  • Romme

    28/01/2011

    #1.  Het gaat de goede kant op met het zorgstelsel als zorgverzekeraars en verenigingen van zorgverleners in alle redelijkheid en eerlijkheid kunnen constateren dat niet elke instelling topkwaliteit levert. Zonder hijgerige discussies over wie nu op wiens stoel gaat zitten. Je richten op datgene wat je het beste kunt, dat is uiteindelijk goed voor iedereen: de patiënten, de beroepsgroepen, de instellingen, de zorgverzekeraars én de premiebetalers.


Schrijf zelf een reactie