Europa voert strijd tegen nepmedicijnen op
De strijd tegen nepmedicijnen in Europa moet opgevoerd worden. Dat stelt de mensenrechtenorganisatie Raad van Europa, die hiertoe een ontwerpverdrag voorbereidt voor de 47 aangesloten landen.
Zo’n verdrag moet ervoor zorgen dat het overal strafbaar wordt om nepgeneesmiddelen te maken en te verhandelen. Ook het maken van bijsluiters en reclame voor deze artikelen moet uitdrukkelijk strafbaar worden gesteld. Momenteel blijkt een op de tien medicijnen in wereld namaak. “Een enorm risico voor de gezondheid”, zegt directeur mensenrechten en juridische zaken Jan Kleijssen van de Raad van Europa in Straatsburg.
Internet is de voornaamste oorzaak van de toename van nepmedicijnen. “Het is vaak moeilijk vast te stellen of het op de sites om echte medicijnen of om nepproducten gaat.”
Nog niet alle Europese landen hebben de handel in nepmedicijnen expliciet strafbaar gesteld. Rechters moeten het fenomeen daarom soms via andere regels proberen aan te pakken. Directeur Kleijssen verwacht dat het ontwerpverdrag dit jaar afgerond kan worden. Daarna gaat de tekst naar de Tweede Kamer en de andere parlementen van de aangesloten Europese landen. (ANP)
Trefwoorden
- Bekeken (984)
- Reacties (0)
Meer over dit onderwerp
- ‘Schrale formatie schaadt veiligheid Maasziekenhuis’
- Bacterie legt operaties Slingeland stil
- Ambulancemeldkamer Zeeland weer op orde
- NPCF: 'Dien klacht in om kunstheup'
- Verpleegkundigen en apothekers slaan handen ineen
- Inspectie plaatst Eindhovense huisarts onder toezicht
- 'Helft ziekenhuizen plaatst omstreden kunstheup'
- Verbeterd OK-proces kent ‘zorgelijke punten’
- Inspectie stelt onderzoek Maasziekenhuis in
- Staatsecretaris billijkt intercultureel project








