Inhoud | Navigatie | Zoeken | Service links |

Geplaatst op 7 juni 2011 door: Philip van de Poel

Tergooiziekenhuizen draait 5,5 miljoen verlies

Tergooiziekenhuizen in Blaricum en Hilversum heeft 2010 afgesloten met een verlies van 5,5 miljoen euro. Het fusieziekenhuis eindigde 2009 nog zes ton in de plus.

Onrust

De rode cijfers komen niet als een verrassing. Financieel dagblad FD meldde in november dat Tergooiziekenhuizen afkoerste op een verlies van 7 tot 10 miljoen euro. De slechte resultaten zijn mede veroorzaakt door een teruglopende patiëntenstroom. De afgelopen jaren vertrok 10 procent van de patiënten naar andere ziekenhuizen en klinieken.  Daarnaast zorgde het voornemen om de acute hulp op de locatie Blaricum te concentreren voor onrust onder zowel de bevolking als de werknemers.

Ontslagvergoedingen

De problemen van Tergooiziekenhuizen kostten bestuursvoorzitter Claudia Zuiderwijk in juni de kop. Uit het jaarverslag blijkt dat Zuiderwijk een ontslagvergoeding van bijna 320 duizend euro heeft meegekregen. In totaal staat zij over 2010 voor ruim 4,5 ton in de boeken. De op 1 oktober 2009 vertrokken bestuurder Edwin van Meer heeft in 2010 nog bijna 220 duizend euro van het ziekenhuis ontvangen naast zijn jaarsalaris over 2009 van 235 duizend euro. Interim-bestuursvoorzitter Leo Schoots die op 1 juli aantrad verdiende in een half jaar 222 duizend euro.    

Reorganisatie

Om de financiële positie van Tergooiziekenhuizen te verbeteren heeft Schoots de afgelopen tijd een reorganisatie doorgevoerd. Hierbij zijn 178 arbeidsplaatsen gesneuveld. Schoots sprak in januari de verwachting uit dat het ziekenhuis in 2011 weer zwarte cijfers schrijft.

Trefwoorden

Jaarverslag

Reacties (3)


  • Ton

    08/06/2011

    #1.  € 1.127.000,-- aan salaris/bonus voor een management dat 178 fte buitenzet en een instelling voor € 5.500.000,-- in de rode cijfers draait?
    Als ik dit soort prestaties lever krijg ik geen premie maar een schop onder mijn kont.

  • Anoniem

    08/06/2011

    #2.  Als deze bonussen in alle ziekenhuizen aan de orde zijn is het geen wonder dat de kosten voor de zorg de pan uit rijzen.
    Helaas zijn door deze praktijken de PGBers de dupe. Kunnen ze nog in de spiegel kijken zonder zich diep te schamen? Van deze bonussen zouden zo'n 50 PGBers een jaar hulp kunnen inkopen voor € 12.000,-
    Ben ik nou gek?

  • Anoniem

    09/06/2011

    #3.  Laten we het volgende eens proberen: we geven managers een voor de sector gemiddeld salaris en dezelfde bonussen als nu. Alleen, die bonussen zijn pas inbaar over 10 jaar. Mooi einde van het korte-termijn-denken.
    En, laat je net als Mw. Zuidewijn een failliete boedel achter, dan krijg je niks. Of: eigenlijk is confronteren en terughalen dan een betere optie.
    Wie heeft trouwens bedacht dat marktwerking in de zorg tot lagere kosten zou leiden? Het leidt in elk geval wel tot salarissen van 4 ton en meer. Niks Publieke sector of Balkenende norm. Verplicht verzekerden betalen dit. Geen keus: "verplicht" verzekerd tenslotte. Dank u wel politiek! En heer Schoots, zet 'm op met die sanering, want er moeten toch minstens 20 verzorgenden/verpleegkundigen extra uit om die +/- 1,3 miljoen oude Hollandse guldens per jaar aan u te betalen..... lang leve de patiënt,


Schrijf zelf een reactie