Inhoud | Navigatie | Zoeken | Service links |

Geplaatst op 22 december 2011 door: Skipr Redactie

Tweede Kamer steunt huisartsenkorting

Minister Edith Schippers van VWS heeft de steun van de meerderheid van de Tweede Kamer bij haar streven om bij huisartsen te veel gedeclareerde kosten terug te halen.

Kamerdebat

Regeringspartijen VVD en CDA en gedoogpartner PVV staan achter Schippers, zo bleek donderdag tijdens een debat in de Tweede Kamer. Een groot deel van de oppositie vreest dat de huisartsenzorg ‘kapot wordt bezuinigd’.

Bijstelling

Eerder stelde Schippers haar korting over 2009 en 2010 naar beneden bij. De huisartsen spreken van gegoochel met cijfers en beweren dat ze nog steeds 98 miljoen moeten inleveren over de afgelopen twee jaren. De LHV stapt daarom naar de rechter.

Overschrijdingen

Ook dit jaar worden er overschrijdingen verwacht en dreigt Schippers de huisartsen opnieuw te korten, mogelijk voor zo'n 160 miljoen euro. De oppositie drong er donderdag op aan die korting van tafel te halen. Partijen droegen mogelijkheden aan hoe er op andere plekken bespaard kan worden. Ook regeringspartij VVD zei te hopen dat de huisartsen niet opnieuw financieel moeten bloeden. Schippers zei erop te rekenen dat er onder huisartsen voldoende ideeën leven om verdere korting te voorkomen, zoals over verdere samenwerking. “Laten we voorkomen dat ik achteraf met de pet moet langskomen”, aldus Schippers. Ze weigerde te garanderen dat er geen nieuwe korting komt als de huisartsen zich aan de te maken afspraken houden. “Ik voel mij verplicht tot het uiterste in te spannen om die overschrijding, hoe hoog die dan ook blijkt te zijn, met maatregelen af te dekken”, zei de minister. (ANP)

 

Reacties (2)


  • Anoniem

    22/12/2011

    #1.  Het blijft me verbazen dat er een omgekeerde bewijslast is voor de politiek. Als de huisartsen bewijzen dat ze geld besparen door zorg uit de 2e lijn over te nemen, dan kunnen we dat wel financieren.

    Jammer dat mevrouw Schippers het voor elkaar heeft gekregen om de beroepsgroep van voornamelijk idealisten met maar een roeping, namelijk zorg voor de patient, als geldbeluste mensen neer te zetten. Alsof huisartsen allemaal alleen maar denken aan geld verdienen en het liefst zoveel mogelijk. De meeste huisartsen zitten qua inkomen op de helft van wat mevrouw Schippers aangeeft en meestal dan nog met een meewerkende partner. Dat wil dus zeggen dat ze bijna modaal verdienen. Wat een treurigheid!

    Ik wens mevrouw Schippers een gezond leven toe, want als ze geconfronteerd wordt met de resultaten van haar eigen beleid zal ze zich nog wel eens achter de oren krabben!

  • merhai

    23/12/2011

    #2.  je mag gerust concluderen dat de huisartsen bedonderd zijn door politiek en verzekeraars.
    Ze moesten eerst taken overnemen uit het ziekenhuis, daarvoor kregen ze extra geld om praktijkondersteuners aan te stellen, er werd gestimuleerd dat ze in groepspraktijken gingen en er kwamen HAP's voor de ANW. De meeste huisartsen verkochten dan ook hun diensten en werkten parttime. Nu de overheid moet bezuinigen moeten ook zij inleveren en kan deze dure praktijkvoering niet meer. Ik vraag me af of het vroeger niet goedkoper was met de solo huisarts en zijn echtgenote als assistente. Medisch inhoudelijk weet ik zeker dat het toen niet minder was. Als ik naar de huisarts ging zag ik een echte dokter, nu wordt ik afgescheept met praktijkondersteuners, dokterassistenten, co assistenten, arts assistenten en zo maar. Meestal stellen ze zich ook niet netjes voor. Al menig maal heb ik ze weggestuurd met de eis dat ik een echte dokter wil zien, tot mijn spijt hoor ik ze dan antwoorden dat die er nu niet is en dat ik dan een andere afspraak moet maken.
    Dus huisartsen, ontsla al die mensen maar en ga het gewoon weer allemaal zelf doen. Praktijkvoering wordt dan meteen weer een stuk goedkoper en jullie weten weer waarom je huisarts bent geworden.


Schrijf zelf een reactie