Inhoud| Navigation| Zoeken| Service links| Aanpassingen voor blinden-en slechtzienden
 

Geplaatst op 10/03/2010 - 11:11 door: Skipr Redactie.

Shocktherapie bij zwaar depressieven weer in zwang

Ouderen met ernstige depressies moeten sneller behandeld worden met elektrische shocks. Dat staat in een nieuwe richtlijn voor psychiaters. Dat schrijven de GPD-kranten.

Snel effect

Bij de shocktherapie worden met stroomstoten epileptische aanvallen opgeroepen. Die bestrijden een depressie sneller dan antidepressiva dat doen. In de jaren zeventig ontstond grote maatschappelijke beroering over het gebruik van shocktherapie bij psychiatrische patiënten.

Elektroshock

In de jaren zeventig wekte de behandeling met stroomstoten via elektroden op het hoofd, de zogenaamde elektroshock die officieel elektroconvulsieve therapie (ECT) heet, enorme maatschappelijke aversie op. Maar sinds tien jaar is het gebruik van shocktherapie, elektroconvulsietherapie (ect) genaamd, in de volwassenenpsychiatrie weer een volledig geaccepteerde behandelmethode. Afhankelijk van de aard van de depressie kan shocktherapie de klachten met zestig tot tachtig procent doen afnemen.

  • Bericht toevoegen aan
  • Voeg dit artikel toe aan delicious.com Voeg dit artikel toe aan jij Voeg dit artikel toe aan eKudos.nl Voeg dit artikel toe aan MSN Reporter Voeg dit artikel toe aan Twitter


Reacties (0)



Schrijf zelf een reactie













(Advertentie)
(Advertentie)