Skipr 99 - Verantwoording
In de zorg gaat meer dan 60 miljard euro aan collectieve middelen om. Wie beslist over de besteding van deze gelden? Kijken we naar het formele criterium 'macht', dan hebben de minister, staatssecretaris en ambtelijke top van VWS het logischerwijs voor het zeggen. Maar wie oefenen er op de achtergrond invloed uit op het beleid in de gezondheidszorg? Welke personen hebben status en invloed en daarmee informele zeggenschap?
De Skipr 99 is een ranglijst van deze invloedrijke veldspelers. In de Skipr 99 dus geen minister Schippers of NZa-voorman Theo Langejan. Wel meegewogen zijn Tweede-Kamerleden en senatoren, maar dan op grond van hun rol als toezichthouder in de zorg.
Om het vermogen om invloed uit te oefenen te meten, heeft Skipr samen met Marten Frank, dbc-consultant van PinkRoccade Healthcare, een scoringsinstrument ontwikkeld. Hiermee zijn ruim 200 invloedrijke personen gescoord. Daarbij is gekeken naar de aard en zwaarte van de functie en de omvang en reikwijdte van het netwerk. Daarnaast is er een extra scoringsmodule met daarin het oordeel van drie deskundigen.
Skipr 99 panel
Paul Frissen, hoogleraar bestuurskunde UvT, Tilburg; bestuursvoorzitter Nederlandse School voor Openbaar bestuur (NSOB), Den Haag
Ruud Koolen, hoofdredacteur Skipr
Klaus Schmitt, Klaus Schmitt en Partners, Utrecht








