Het ziekenhuis meldt niets over de afspraken die met de gedupeerden zijn gemaakt. Ook doet Rijnstate geen uitspraak over het aantal mensen met wie is geschikt. In een verklaring spreekt het Arnhemse ziekenhuis over “een uitzonderlijke en betreurenswaardige situatie” uit de jaren 80.
Advocaat Mark de Hek, die de gedupeerden bijstaat, bevestigt de schikking. “Het is fijn dat het ziekenhuis en de arts uiteindelijk hun verantwoordelijkheid hebben genomen en bereid bleken tot een schikking. Hiermee worden het verwerpelijke handelen en de schadelijke gevolgen niet teruggedraaid, maar het geeft mijn cliënten wel erkenning en genoegdoening”, laat hij weten.
Documentaire
Een documentaire meldde vorig jaar dat het ingevroren sperma van een man zonder zijn toestemming was gebruikt als donorzaad. Hij was drie jaar daarvoor naar de kliniek gegaan, niet als donor, maar als wensouder: zijn echtgenote en hij wilden via ivf een kind krijgen. De man heeft een erfelijke ziekte, net als de dochter die buiten hem om geboren is. Haar kind heeft ook die aandoening. Dezelfde gynaecoloog zou ook zijn eigen sperma hebben gebruikt om vrouwen zwanger te maken. (ANP)