Het ziekenhuis Bernhoven loopt patiënten mis, omdat ze uitwijken naar andere ziekenhuizen. De reden is dat patiënten in Bernhoven te lang moeten wachten. CZ weet niet om hoeveel patiënten dit gaat.
CZ en VGZ: Bernhoven is onmisbaar
De zorgverzekeraars van CZ en VGZ zitten elke twee weken aan tafel met Bernhoven “Er is geen ziekenhuis in Nederland waarmee we zoveel om de tafel zitten”, zegt Wouter van Maarseveen van VGZ in het AD. “Wij willen ook dat Bernhoven blijft, het ziekenhuis is onmisbaar voor de regio.”
Een CZ-woordvoerder voegt daar tegen Skipr aan toen: “We zien dat passende zorg werkt, dus daar moet Bernhoven zeker mee doorgaan. Van ons als zorgverzekeraars vraagt dat om een andere manier van financieren. Van Bernhoven vraagt dat om aanpassingen in de bedrijfsvoering. Het aantrekken van meer patiënten is daar maar een onderdeel van. We vinden dat Bernhoven de patiënten in hun werkgebied goed moet bedienen, zodat ze niet hoeven uit te wijken door lange wachttijden.”
Miljoenentekort Bernhoven
Bernhoven staat onder druk van zorgverzekeraars en banken vanwege financiële problemen. Er zou een tekort zijn van miljoenen euro’s. CZ en VGZ hebben met Bernhoven afgesproken dat dat het ziekenhuis in 2029 resultaten moet behalen. Halverwege 2027 wordt er gekeken of Bernhoven op koers ligt.
Menzis: nog geen contract
CZ en VGZ verwachten ook dat andere zorgverzekeraars vergelijkbare afspraken maken met Bernhoven als zij hebben gedaan rond de financiering van passende zorg. Menzis, Zilveren Kruis en ASR hebben dat nog niet gedaan. Met Menzis is er zelfs helemaal geen vooruitzicht op een contract, aldus de status op de website van Bernhoven. Menzis laat echter weten dat dit niet klopt. Een Menzis-woordvoerder zegt dat Menzis en Bernhoven goed met elkaar in gesprek zijn, met vooruitzicht op een contract.
Bernhoven laat weten zich niet te herkennen in de berichtgeving op het AD. “Er is niets acuuts aan de hand. We zijn gewoon in onderhandeling met zorgverzekeraars.”

Wat een verhaal is dit. Wat een shitshow.
In het begin gaat Bernhoven borstroffelend vooraan in de stoet van ‘ passende zorg’ .
In twee jaar tijd 12 procent minder omzet? Het kon!
‘ Zie je wel! ‘ werd triomfantelijk rondgebazuind. Social media, congressen, journalisten; de megafoon werd oververhit.
En kijk nu eens: vier jaar onder verscherpt toezicht van de huisbank. Vijf van de tien verzekeraars houden zich niet aan de afgesproken betalingsverplichtingen ( ondanks ‘ bemoeienis’ – kuch- van de NZa) . Banenverlies ( honderd banen weg) .
En dan kan je op je vingers natellen: financiele krapte, banenverlies: dan ontstaan er natuurlijk wachtlijsten.
En dan stemmen de patienten met hun voeten.
Anno 2026 stellen VGZ en CZ ‘ dat Bernhoven meer patienten moet aantrekken’ .
Wat een Gotspe. Wat een lef.
In de ‘ koplopersperiode’ werden critici hautain weggelachen. De SP was toen de kop van Jut.
En kijk nu eens………..
Wat.Een.Mislukking.
Wat een shitshow.
Binnenkort in dit circus: verzekeraars, gesteund door banken, NZa en ‘ journalisten’ stellen dat Bernhoven
‘ slecht gemanaged’
wordt.
Waarna Springer/BSL er weer een congresje tegenaan gooien.