Het Centraal Planbureau (CPB) onderzoekt opnieuw de manier waarop minister Ab Klink van VWS een miljard wil bezuinigen. Dat heeft Klink woensdag in de Tweede Kamer gezegd. In een eerdere analyse kwam het CPB tot de conclusie dat deze besparing lastig te halen is.
Kritisch over bezuinigingen
Meer vrije prijzen voor ziekenhuiszorg leveren niet meteen besparingen op, schreef het CPB in september. Maatregelen als de uitbreiding van het B-segment en de invoering van keten-DBC’s leveren volgens het CPB veel minder op dan de één miljard euro die Klink verwacht. Ook betwijfelden het CPB of een meer samenhangende zorg voor onder meer diabetes en hartfalen veel in het laatje brengt.
Tweede analyse
Klink herinnerde eraan dat het CPB ook al stelde dat de effecten van de maatregelen nog moeilijk in te schatten zijn. Daarom heeft zijn ministerie nieuwe informatie aangeleverd, waarmee het CPB opnieuw aan de slag is gegaan. De tweede analyse moet in december klaar zijn. (ANP)
>> Skipr weekly <<
Elke zondagochtend om 8:00 uur het laatste nieuws in het weekoverzicht ontvangen? Registreer u voor de Skipr weekly.