Scholing zal vanaf 1 maart 2026 samen met Joost Harkink de raad van bestuur vormen. Met haar komst staat de opvolging van Gerdy van Bellen, de huidige voorzitter van de raad van bestuur, vast.
Inge Scholing is momenteel bestuurder bij jeugdzorgorganisatie Jarabee. De raad van toezicht kiest bewust voor een tweehoofdige raad van bestuur. De omvang en complexiteit van Tactus vragen om gedeeld leiderschap en brede bestuurlijke ervaring.
Scholing verzekerde de baan dankzij haar bestuurservaring en de goede klik met Harkink. Willem-Jan Kos, voorzitter van de raad van toezicht: “Inge is een bestuurder die scherpte en deskundigheid laat zien. Ze zoekt steeds de samenwerking en kijkt zowel naar wat nu nodig is als naar de langere termijn. De menselijke maat is voor haar daarbij leidend.”
Scholing over haar keuze voor Tactus: “Wat mij raakt is hoeveel schade verslaving kan veroorzaken in iemands leven en in de omgeving. Ik vind het bijzonder om er, samen met vele anderen, aan te mogen bijdragen die schade te beperken.”