Zilveren Kruis verlaagt de premie van de meest gekozen basisverzekering, Basis Zeker, met 1,50 euro naar 125,45 euro per maand. De premies van de andere basisverzekeringen stijgen.
Zo gaat bij de grootste zorgverzekeraar van Nederland de premie van de Basis Budget omhoog met een euro naar 115,95 euro per maand. De Basis Exclusief van Zilveren Kruis wordt 1,20 euro duurder en komt op 134,95 euro.
Collectiviteitskorting
Georgette Fijneman, directievoorzitter van Zilveren Kruis: “Voor een aantal verzekerden stijgt de premie wel, omdat de overheid de maximale collectiviteitskorting heeft verlaagd van tien naar vijf procent.”
CZ grootste verlaging
Zilveren Kruis is de laatste grote zorgverzekeraar die de zorgpremie voor de basisverzekering bekend heeft gemaakt voor 2020. Eerder vandaag presenteerde VGZ de zorgpremie. Univé heeft besloten zijn premie te verlagen met een euro en zorgverzekeraar CZ kwam met de grootste verlaging: 3,85 euro. Daarmee komt CZ uit op een premie van 120,95 euro per maand.
Duurder
Hoewel de meeste zorgpremies volgend jaar nauwelijks omhoog gaan of zelfs dalen, zijn veel mensen waarschijnlijk toch duurder uit. Dat komt doordat de collectiviteitskorting omlaag gaat van maximaal tien procent tot vijf procent, zegt Peter Ruys van vergelijkingssite Zorgkiezer.
Minister Bruins (Medische Zorg) besloot vorig jaar om vanaf 2020 de maximale collectiviteitskorting te halveren. Twee derde van Nederland is collectief verzekerd voor zijn zorgverzekering via werkgever, sportclub of gemeente. Ruys: “Voor hen wordt een collectieve verzekering een stuk minder interessant.”